Beat star! Tworzymy własną paczkę dźwiękową!

Witajcie!
Po dość długim czasie, postanowiliśmy powrócić, z krótkim, łatwym i treściwym poradnikiem, na temat tworzenia paczek do gry Beat star!

Po pierwsze, musimy posiadać jakiś edytor dźwięku np Audacity, Goldwave czy Reaper.
Na samym początku polecamy pobrać ten plik, wypakować go i po sprawdzać dźwięki.
Gdy już je odsłuchamy, pora pobrać kolejny plik.
No! Mamy już wszystko!
Pora przystąpić do tworzenia pierwszej paczki!
Ale jak to?
Już tłumaczę.
Po wypakowaniu pack creatora, należy wrzucić go do folderu z beat starem.
Następnie należy wejść do folderu packs, utworzyć folder w moim przypadku Test pack, później wkleić do niego pliki w formacie ogg.
Opis plików:
Każdy lewel to 1 plik dźwiękowy.
Każdy plik musi mieć następującą składnię:
numer lewelumusic
Np:
1music
2music
3music
4music
5music
etc.
Jeśli chcemy dodać wstęp do swojej paczki np:
Cześć, jest to moja pierwsza paczka, mam nadzieję że Ci się spodoba…
należy nagrać plik dźwiękowy zatytułowany boot.ogg, wstęp nie jest konieczny.
Jeśli chcemy dźwiękowo nazwać swoją paczkę, co zazwyczaj jest robione nagrywamy plik z nazwą i nazywamy go name.ogg.
Dźwięk na popełnienie błędu przez użytkownika nazywa się fail.ogg.
Dźwięki oznajmiające jaki użytkownik powinien wcisnąć klawisz:
a1: Brak wciśnięcia klawisza.
A2: Spacja.
A3: Tabulator.
A4: Enter
A5: Backspace.
tak samo jest, w przypadku O, czyli dźwięku po wciśnięciu prawidłowego klawisza.
Dźwięk w menu głównym to loop.ogg.
Jeśli chcemy zrobić dźwięk na nowy lewel, należy nazwać go nlevel.ogg
Dźwięk na wybranie opcji, znajduje się pod nazwą select.ogg.
Dźwięk na wygraną to: win.ogg.
Jeżeli chcemy dodawać wstawki np: To było łatwe, teraz czeka cię trudniejszy lewel”, przed lewelami, należy nazywać pliki odpowiednio do leweli np: pra1.ogg, pra3.ogg, pra5.ogg.
Dobra, dobra, wszystkie dźwięki omówione.
I co dalej?
Dalej należy wyjść z folderu w folderze packs i udać się do folderu z pack creatorem.
Na pliku pct.exe należy nacisnąć enter oraz kliknąć uruchom.
Następnie, jeśli wszystko poszło tak jak powinno, dostaniemy komunikat o paacku.
Gdy klikniemy okey, usłyszymy muzykę, którą dodaliśmy jako lewel pierwszy.
Naciskając spację w wymyślonym przez siebie rytmie, nadajemy tempo, w którym użytkownik grający w naszą paczkę, będzie musiał naciskać klawisze.
Jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno, zawsze możemy nacisnąć spację ponownie i wybić rytm od nowa.
Aby przejść do wyznaczania rytmu dla następnego lewelu, należy nacisnąć klawisz enter.
I znów taktowanie spacją, taka sama sytuacja.
Gdy ustawimy już tempo dla wszystkich utworów, lecz chcieli byśmy zrobić to od nowa, możemy zaprogramować paczkę ponownie w taki sam sposób.
Możemy także, wy edytować własnoręcznie plik bpm, jeśli się na tym znamy.
Po wszystkim możemy odpalić beat stara i przetestować naszą własną paczkę zupełnie za darmo! Bez kupowania jej!
Gdy zakończymy testy i będziemy np chcieli tworzyć nową paczkę, folder z poprzednią będziemy musieli usunąć a następnie kupić naszą paczkę, w przeciwnym razie nie będziemy mogli już w nią grać.
Jeśli chcesz udostępnić swój pack, nadeślij go na adres
pikselnet404@gmail.com
a ja umieszczę ją
tutaj.
I to tyle, zapraszamy was także do śledzenia nas na twitterze


Odpowiedzi: 2 do wpisu “Beat star! Tworzymy własną paczkę dźwiękową!”

 1. Agropomoc pisze:

  https://www.agropomoc.pl/Public/images/agro2/images/logo.png
  Ubiegły rok nie był zupełnie interesujący dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki jednoznacznie wskazują bowiem, że rodzimi rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie sprawa oczekuje w przykładu części do kombajnu – tutaj ponadto te różne grają z wysłużonymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.

  Producenci ciągników nie mogą zaliczyć zeszłego roku do pięknych. W ewidencjach Centralnej Ewidencji Pojazdów oraz Kierowców stwierdzono w ostatnim sezonie tylko 12 303 nowych ciągników rolniczych. To również 13% mniej niż dwa biega temu! Niskiego tego: po raz pierwszy z wielu lat wartość sprzedanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co dobre, w niniejszym indywidualnym okresie wzrosła za to sprzedaż traktorów używanych. Także owo o jeszcze 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. A iż nie pokrywa się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze strony Unii Europejskiej, to w tymże roku najpewniej jeszcze zaobserwujemy dalsze rozwoje na krajowym sektora używek.

  Siła marki

  sklep rolniczo-techniczny Agropomoc oferuje kompleksowe rozwiązania rolniczo-techniczne stwierdził w dawnym roku 20% spadek sprzedaży, natomiast nie uniemożliwiło mu wtedy dodatkowy raz z szeregu zapisać w lokalnym świecie szereg innych maszyn rolniczych: w statystykach pojawiło się 2055 traktorów tejże marki. Tuż zbytnio nim uplasował się John Deere. W pełnym 2015 r. na handel ciągnika tej nazwy zdecydowało się aż 1874 nabywców – to rozwój o wszystkie 26%. Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na własny rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma pilnie wybieranymi ciągnikami były ponadto maszyny tak tejże spółki: Zetor Major 80 i Proxima 90. Zaraz za podium można wyszukać maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.

  Jak wskazuje sprzedaż nowoczesnych maszyn rolnych w osobnych obszarach Polski? W zeszłym roku pod bieżącym motywem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż za nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).

  Czemu używane części do kombajnu?

  Używane ciągniki zajmują się wśród rolników zdecydowanie korzystniejszą popularnością, podobnie czeka też rzecz z użytkowanymi stronami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o drugiej wielkości, koszami sitowymi… Za modą używanych części do kombajnu przemawia ich wartość. Badania pokazały bowiem, że koszt regeneracji części maszyn stanowi 30–60% kosztów wytwarzania części nowych. I zakup części oraz składów odnowionych (zregenerowanych) jest biedniejszy w normach 20–40%! Nie występując o tym, że regeneracja tworzy którąkolwiek z czołowych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) organizacji i udogodnień. Nic innego, że regeneracja – proces przywracający starym czy zamkniętym stronom (do kombajnu również nie tylko) ich prawdziwe cechy konstrukcyjne i jakościowe – znajduje na marce.

 2. Agropomoc pisze:

  https://www.agropomoc.pl/Public/images/agro2/images/logo.png
  Ubiegły rok nie był specjalnie dobry dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki wyraźnie wskazują bowiem, że domowi rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie sytuacja spogląda w sukcesie części do kombajnu – tutaj ponadto te kolejne wykonują z starymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.

  Producenci ciągników nie mogą odpowiedzieć ostatniego roku do udanych. W statystykach Centralnej Ewidencji Samochodów a Kierowców zanotowano w teraźniejszym sezonie tylko 12 303 nowych ciągników rolniczych. To nad 13% mniej niż dwa biega temu! Małego tego: po raz ważny od wielu lat liczba sprzedanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co ciekawe, w niniejszym indywidualnym momencie wzrosła za to transakcję traktorów używanych. Plus owo o więcej 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. I że nie kieruje się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze cechy Unii Europejskiej, to w niniejszym roku może ponownie zaobserwujemy dalsze rozwoje na lokalnym sektorze używek.

  Wartość marki

  W przypadku poszukiwania części zamienne do ciągników polecamy produkty, które można nabyć w sklepie naszej marki zapisałem w byłym roku 20% spadek sprzedaży, lecz nie przeszkodziło mu więc przyszły raz z urzędu zobaczyć w znanym świata wiele innych maszyn rolniczych: w statystykach pojawiło się 2055 traktorów tej jakości. Tuż za nim uplasował się John Deere. W całkowitym 2015 r. na nabądź ciągnika tej cechy zdecydowało się aż 1874 nabywców – to rozwój o wszystkie 26%. Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na krajowy rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma najchętniej wybieranymi ciągnikami były dodatkowo maszyny dopiero tejże spółki: Zetor Major 80 i Proxima 90. Obecnie za podium można odnaleźć maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.

  Jak robi sprzedaż nowych maszyn rolnych w danych krajach Polski? W ostatnim roku pod tymże powodem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż zbytnio nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).

  Czemu używane części do kombajnu?

  Używane ciągniki zajmują się wśród rolników znacznie ważniejszą dostępnością, podobnie czeka podobnie sytuacja z użytkowanymi częściami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o innej średnicy, koszami sitowymi… Za modą używanych części do kombajnu trafia ich cena. Badania dowiodły bowiem, iż koszt naprawy części maszyn stanowi 30–60% kosztów wytwarzania części nowych. Jednak zakup części a zestawów odnowionych (zregenerowanych) jest płytszy w miarach 20–40%! Nie dotycząc o tym, że regeneracja jest jedną z pierwszych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) organizacji i narzędzi. Nic ciekawego, że regeneracja – proces przywracający uszkodzonym czy uszkodzonym stronom (do kombajnu natomiast nie tylko) ich dawne cechy konstrukcyjne i jakościowe – otrzymuje na marce.

Zostaw odpowiedź