Clock and calendar, używanie niestandardowego dźwięku do raportowania czasu.

Nie wiem, jak zacząć wpis, w każdym razie długo nie pojawiło się tutaj nic nowego, ale oto jesteśmy, możliwe, że niebawem pojawi się kilka ciekawych rzeczy ze strony innych współtwórców.
Na temat ustawiania niestandardowego dźwięku we wtyczce dla NVDA Clock and calendar, artykuł miał pojawić się już dawno.

Aby dokonać zmiany dźwięku, należy skopiować go z wybranej lokalizacji, najlepiej, żeby był on w formacie wav, nie sprawdziłem czy wtyczka wspiera inne formaty dźwięku, jeśli chcecie sami możecie dokonać testu i dać znać w komentarzach a uaktualnię ten wpis.
Następnie jeśli mamy ukryte foldery i pliki systemowe naciskamy Windows+R. W pole uruchom wpisujemy %appdata%, jeśli nie mamy ich ukrytych w folderze użytkownika np Jan, odnajdujemy folder Appdata, jeśli po skorzystaniu ze sposobu z Windows+R nie otworzył nam się folder Roaming, musimy do niego wejść.
Następnie znajdujemy folder NVDA, w nim folder Addons a w folderze Addons folder Clock.

Po wejściu do niego odnajdujemy folder Global plugins, następnie Clock a w nim folder waves. Nazwa waves sugeruje, że pliki innego typu nie są raczej odtwarzane, ale jeśli ktoś nie chce konwertować pliku do owego formatu nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu sprawdził. Jedyne, co może się stać, to złe odtworzenie pliku lub po prostu brak go na liście czy zwyczajny brak możliwości odtworzenia go przez wtyczkę.
Po wejściu w waves, wklejamy nasz plik, restartujemy NVDA, wchodzimy w menu, ustawienia, Clock settings i odszukujemy listę dźwięków „Hoose sound for time reporting.” Znajdujemy nasz dźwięk, który po znalezieniu pod strzałkami wtyczka powinna odtworzyć, zatwierdzamy wybór przyciskiem OK i od tej pory możemy korzystać z własnego pliku dźwiękowego, w moim przypadku oczywiście jest to miauczenie kota, bo co innego ja, Dash mógłbym sobie ustawić? 😀


Zostaw odpowiedź