Włączanie stereomixa w systemach windows7, 8, 8.1, 10

Opis z perspektywy użytkownika NVDA.
Stereomix to dodatkowe urządzenie na liście kart dźwiękowych, umożliwiające przesyłanie dźwięku z komputera na np skype, teamtalka czy do innych programów używających mikrofonu.
Aby można było to zrobić, należy wybrać go w ustawieniach danej aplikacji jako mikrofon.
Jeśli na swoim laptopie przy poprzedniej wersji systemu posiadaliście stereomixa a teraz nie możecie go znaleźć lub jeśli nie wiecie czy wasz laptop go posiada a w urządzeniach go nie widać należy go włączyć.

Jak to zrobić?
Z menu start, wybieramy „Panel sterowania”.
Gdy pojawi nam się lista ustawień, wchodzimy w „Dźwięk”.
Powinno pojawić nam się okno z zakładkami. Przechodzimy do zakładki nagrywanie, przy użyciu klawiszy Ctrl+Tab.
Wchodzimy w TZW. menu kontekstowe, naciskając jego klawisz lub w przypadku jego braku Shift+F10.
Strzałkami wybieramy opcje „Pokaż wyłączone urządzenia”.
Od tej chwili na liście urządzeń, powinien znajdować się Stereomix. Jeśli go tam nie ma, oznacza to, że nasza karta nie wspiera tej technologi. Możemy ewentualnie jeszcze oznaczyć opcję „Pokaż odłączone urządzenia”.
Jeśli Stereomix jest już na liście mikrofonów, znajdujemy go i wchodzimy w menu kontekstowe. Strzałkami, wybieramy z niego opcję włącz. Od teraz powinien on działać poprawnie oraz być widoczny w aplikacjach używających mikrofonu.
Jeśli finalnie nie posiadamy Stereomixa , możemy skorzystać z opisywanego tu kiedyś narzędzia Virtual audio cable, lub użyć darmowej alternatywy VB cable, którą osobiście polecam, ponieważ ma mniejsze opóźnienia.


Zostaw odpowiedź